ŞAHIS ŞİRKETİ KURULUŞU

Şirket türleri arasında kuruluş maliyeti en düşük olanıdır. Bize ulaşmanız ve birlikte çalışmamız halinde iki iş günü içinde bütün başvuruları tamamlayıp , vergi levhasını almış oluyoruz.

Önemle belirtmek isteriz ki , iş modelinize en uygun şirket türünü Mali Müşavirinize danışarak seçmeniz maksimum fayda sağlamanıza ,doğru karar vermenize katkı olacaktır.

ŞAHIS ŞİRKETİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN ÖNEMLİ HUSUSLAR

Şahıs şirketi, tek bir işletme sahibi tarafından kontrol edilen ve işletilen bir hukuki yapıdır. Şahıs şirketi, işletme sahibi ile işletme arasında herhangi bir ayrım olmadığı anlamına gelir.

İşletme sahibi, işletmenin doğal bir uzantısıdır ve işletmenin tüzel kişilik kazanması söz konusu değildir. Bu nedenle, işletme sahibi işletmeyle birlikte bütün sorumlulukları ve yükümlülükleri üstlenir. İşletme sahibi, işletmenin tüm borçlarından kişisel olarak sorumludur. Bu, işletmenin borçları işletme sahibinin kişisel varlıklarını da etkileyebileceği anlamına gelir.

Şahıs şirketi kuruluşu hakkında bilgi edinmek veya sizlere tüm süreçlerinizde yardımcı olabilmemiz hususunda whatsapp danışma hattımız üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz..

SMMM Sinem YAVUZ

Scroll to Top
Konuşmayı Başlat
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?
Müşavirlik hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ister misiniz ?