Dijital Satış Platformlarında Faaliyet Gösteren İşletmelere Önemli Uyarı: Vergi Konusunda Dikkat!

TRENDYOL,HEPSİBURADA,ETSY gibi dijital satış platformlarından satış yapanlar,İNSTAGRAM  vb. platformlar aracılığı KAPIDA ÖDEME SİSTEMLERİYLE satış yapanlar  ve YEMEK SEPETİ , GETİR  uygulamalarıında gıda satışı yapanlar için önemli uyarılar!!

Yapılan araştırmalarda maliye kayıtlarında TRENDYOL,HEPSİBURADA,ETSY gibi dijital satış kanallarında ve GETİR YEMEK, YEMEK SEPETİ gibi uygulamalarda vergi mükellefi veya muafiyeti olmayan işletmelerin sayısının oldukça fazla olduğu tespit edilmiştir. Bu ve benzeri platformlarda satış yapanların ve vergi kaydı olmayanların konuya dikkatlerini çekmekte fayda var.

Bütün sorumluk satış yapanlarda olup dijital satış platformlarına herhangi bir yaptırımda bulunulmamaktadır. Şirket açmadan faaliyet gösterenler  normalde ödeyeceği vergiden , cezalarla birlikte  daha yüksek tutar ödeyeceklerdir.Faaliyete başlamadan önce işletme veya şirket açılışı muhakkak yapılmalıdır.

İşletmenizin mali yapısını güçlendirmek ve vergi konularında profesyonel bir yaklaşım sağlamak için biz buradayız! Şirket açılışını sizin adınıza gerçekleştirip muhasebenizi en uygun şekilde yapılandırabiliriz. İşletmenizin büyümesine destek olmak ve mali güvenliğinizi sağlamak için SMMM Sinem Yavuz olarak sizlere gereken tüm desteği sunabiliriz. Hemen bizimle iletişime geçin.

Scroll to Top
Konuşmayı Başlat
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?
Müşavirlik hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ister misiniz ?